Aktuální cena:
1 ZRX = 10 Kč

0x je otevřený protokol, který usnadňuje decentralizovanou výměnu tokenů a aktiv založených na Ethereu. Vývojáři mohou také využívat 0x k vytváření vlastních aplikací s vlastními výměnami a s širokou škálou využití. Token 0x používá zkratku ZRX a je využíván k placení poplatků pro "Relayers" (poplatek subjektům, které vedou a udržují knihy veřejných zakázek).

0x – jeho vznik, vývoj a využití

V současné době jsou centralizované burzy velmi citlivé na napadení a selhání bezpečnosti. Řešením zde může být decentralizovaná burza, která však musí být rychlá, spolehlivá a likvidní. Každý nákup a prodej kryptoměn vyžaduje čas na potvrzení a schválení, což zpomaluje celý obchodní proces. To je nejen neefektivní, ale zároveň zpomaluje celý blockchain Etherea. 0x se snaží spojit všechny silné stránky obou (centralizovaných a decentralizovaných) systémů a zároveň eliminovat jejich nedostatky. Hlavním cílem a důvodem vzniku je zefektivnění tokenů ERC20.

Token 0x se objevil v říjnu 2016. Zakladatelé jsou Will Warren a Amir Bandeyli. První interní zkušební verze byla spuštěna v lednu 2017. V březnu 2017 následovalo veřejné kolo financování, o dva měsíce později získává 0x konsenzus. Následně byla spuštěna verze 1.0, která byla nasazena do kanonického blokového řetězce Ethereum po kole bezpečnostních auditů a před spuštěním veřejného tokenu. V září 2018 byla spuštěna verze 2.0, která přinesla řadu nových vylepšení.

Dvě stěžejní a unikátní funkce, o které se 0x opírá, jsou management – ZRX umožní držitelům hlasovat o změnách v protokolu (toto opatření zabrání nechtěným změnám, které by mohly zkomplikovat celou funkci protokolu 0x) a poplatky – jsou nastaveny spravedlivě podle toho, jak se kdo podílí na funkci protokolu a jaká je likvidita (čím více transakcí bude provedeno na protokolu, tím více cenné bude ZRX). Cena tak může dle výkonnosti vyskočit do řádu několika desítek, stovek či tisíců dolarů.

Samotný protokol se již zapojil do celé řady projektů, jako je Ethfinex, Augur nebo Melonport. Vzhledem k tomu, že na poli plně decentralizovaných burz není příliš konkurence, existuje tak relativně vysoká šance, že si ZRX své místo na trhu udrží a může se jednat o výhodnou investici do budoucna.

0x aktuální hodnota

powered by  Coinlib

Nákup 0x

Zadejte prosím platnou hodnotu. Minimální možný nákup je 45 ZRX. Maximální možný nákup je 450 ZRX. Pokud chcete nakoupit větší množství kryptoměny, verifikujte svůj účet.
0 CZK
Zadejte prosím adresu Vaší ZRX peněženky. Pokud si nevíte rady, přečtěte si náš článek o peněženkách (otevře se v novém okně) a postupujte dle návodu.
Zadejte prosím platnou emailovou adresu.
Zaškrtněte prosím souhlas s obchodními podmínkami. Pro nákup 0x v našem obchodě je nutné souhlasit s našimi obchodními podmínkami.

Jak nakupovat na kupuj-krypto.cz

Peněženka

Zřízení peněženky

Před samotným nákupem je zapotřebí mít zřízenou vlastní peněženku na kryptoměny. Jak na to zjistíte v našem článku o peněženkách na kryptoměny.

Objednávka

Objednávka kryptoměny

Po aktivaci Vaší peněženky jednoduše objednáte požadované množství zvolené kryptoměny. Bude Vám stačit email a adresa peněženky.

Platba

Platba

Po povtrzení objednávky Vám zašleme instrukce k platbě na zadaný email. Po připsání peněz na náš účet Vám zašlete objednanou kryptoměnu do Vaší peněženky.