Aktuální cena:
1 BCH = 6567 Kč

Bitcoin Cash je kryptoměna a zároveň platební systém. Jedná se o kopii Bitcoinu, který vznikl v rámci jeho „hardforku“ (odštěpení). Běžně se pro něj užívá zkratka BCH. Cílem Bitcoin Cash je především konkurovat Bitcoinu a stát se nejrozšířenější kryptoměnou. V listopadu 2018 došlo k dalšímu „hardforku“ na Bitcoin ABC a Bitcoin SV. Bitcoin ABC získal majoritní většinu na síti a stal se tak „oficiálním“ Bitcoin Cash - BCH.

Co je Bitcoin Cash?

Bitcoin Cash je napodobenina Bitcoinu, která vznikla rozdělením bitcoinové komunity z různých důvodů nesouhlasu ohledně podstaty a charakteru Bitcoinu. Vývoj samotné měny je zaměřen na rychlost a nízkou cenu transakcí, což jsou přesně oblasti, ve kterých má Bitcoin problémy. Bitcoin Cash má algoritmus na dynamickou optimalizaci náročnosti těžby a zvládne díky novému a transparentnímu softwaru v jednom bloku pojmout až osmkrát více transakcí než Bitcoin.

Bitcoin Cash historie

Bitcoin Cash vznikl v srpnu 2017. Byl založen takzvaným „hardforkem“ od Bitcoinu jako snaha programátorů vyřešit jeho nově objevené nedostatky – vysokou nákladnost transakcí a zároveň jejich relativně nízkou rychlost. Skupina vývojářů, která Bitcoin Cash založila, nesouhlasila se způsobem, který byl navržen komunitou Bitcoinu. Vývojáři pro Bitcoin Cash kladli důraz na původní hodnoty kryptoměn, tedy decentralizaci a transparentnost. Vylepšení navrhované komunitou Bitcoinu sice řešilo problém s rychlostí, avšak na úkor původních hodnot. Zakladatelé Bitcoin Cash s tímto přístupem striktně nesouhlasili a rozhodli se jít vlastní cestou „hardforku“. V srpnu 2017 tedy vznikl Bitcoin Cash jako samostatně obchodovatelná kryptoměna.

V listopadu 2018 došlo po neshodách v týmu developerů k dalšímu rozdělení na Bitcoin ABC a Bitcoin SV. Na jedné straně stál Roger Ver se skupinou Bitcoin ABC, který prosazoval zachování stávající podoby Bitcoin Cash a na druhé straně Craig Wright se skupinou Bitcoin SV, který prosazoval názor, že software by se měl více přiblížit k původní představě Satoshiho Nakamota. Ačkoli oba patří mezi horlivé zastánce Bitcoin Cash, nadcházející „hardfork“ oba tábory názorově rozdělil. Následná „hashwar“ (virtuální válka o stávající jméno Bitcoin Cash) měla za následek velké cenové výkyvy a propady v celém světě kryptoměn.

Pořízení a využití

Celková zásoba a vývoj hodnoty Bitcoin Cash je úzce provázán s Bitcoinem. Znamená to tedy, že dohromady bude existovat 21 000 000 Bitcoinů Cash. Pro jeho získání platí také stejná pravidla jako i Bitcoinu – tedy nákup, těžba nebo prodej statků a služeb za kryptoměny. Jeho využití momentálně i přes všechna vylepšení zaostává za vedoucím Bitcoinem, i přesto se jedná o jednu z nejobchodovatelnějších kryptoměn na trhu.

Bitcoin Cash SMS delivery: https://cointext.io/en/

Bitcoin Cash aktuální hodnota

Nákup Bitcoin Cash

Zadejte prosím platnou hodnotu. Minimální možný nákup je 85 ZRX. Maximální možný nákup je 870 ZRX. Pokud chcete nakoupit větší množství kryptoměny, verifikujte svůj účet.
0 CZK
Zadejte prosím adresu Vaší BCH peněženky. Pokud si nevíte rady, přečtěte si náš článek o peněženkách (otevře se v novém okně) a postupujte dle návodu.
Zadejte prosím platnou emailovou adresu.
Zaškrtněte prosím souhlas s obchodními podmínkami. Pro nákup Bitcoin Cash v našem obchodě je nutné souhlasit s našimi obchodními podmínkami.

Jak nakupovat na kupuj-krypto.cz

Peněženka

Zřízení peněženky

Před samotným nákupem je zapotřebí mít zřízenou vlastní peněženku na kryptoměny. Jak na to zjistíte v našem článku o peněženkách na kryptoměny.

Objednávka

Objednávka kryptoměny

Po aktivaci Vaší peněženky jednoduše objednáte požadované množství zvolené kryptoměny. Bude Vám stačit email a adresa peněženky.

Platba

Platba

Po povtrzení objednávky Vám zašleme instrukce k platbě na zadaný email. Po připsání peněz na náš účet Vám zašlete objednanou kryptoměnu do Vaší peněženky.