Aktuální cena:
1 ETC = 153 Kč

Ethereum Classic je kryptoměna a zároveň open-source platforma. Ethereum Classic je výsledkem odštěpení neboli „hardforku“ od Etherea. Jeho zkratka je ETC. Jeho původ souvisí s problémem, který nastal u systému DAO. Vznikl v této souvislosti jako odpověď na řešení sporů uvnitř okruhu vývojářů Etherea.

Ethereum Classic - jeho vznik, vývoj a historie

Platforma Ethereum Classic slouží k zdokonalení chytrých kontraktů a k jejich uvedení do praxe, kde mohou nahradit klasické smlouvy. Vznik kryptoměny Ethereum Classic souvisí s kryptoměnovým systémem „DAO“ (decentralized autonomous organization).

DAO byl transparentní a flexibilní decentralizovaný fond, který měl financovat vývoj budoucích aplikací. Hodnota fondu narostla až do výše 150 milionů USD. Avšak zhruba po měsíci fungování se podařilo hackerům využít slabiny kódu a odčerpat třetinu, tedy cca 50 milionů USD.

Vývojáři Etherea se dostali pod velký tlak nastalou situaci řešit. V úvahu přicházely tři varianty: nechat vše při starém, řešit situaci „softforkem“ nebo řešit situaci „hardforkem“. Nadace Ethereum Foundation nakonec zvolila třetí, radikální cestu „hardforku“. Velká část komunity tento krok odmítala přijmout, neboť podstatou Etherea byl od začátku především jeho transparentní, decentralizovaný a neměnný systém. Problém v případě řešení „hardforkem“ spočíval v narušení a změně celého Blockchainu lidským (centralizovaným) faktorem.

Jelikož se komunita nedokázala dohodnout na jednotném řešení, došlo k hlasování o budoucí cestě Etherea. Toto hlasování sice neproběhlo zcela standartním způsobem, výsledkem však byla shoda ohledně „hardforku“. I přesto část komunity odmítla přejít na nový systém a zůstala u původního blockchainu, který byl nově přejmenován na Ethereum „Classic“. Hlavní výhodou Etherea Classic je tedy především zachování neměnnosti blockchainu a původních hodnot kryptoměn, většinu ostatních parametrů má podobných jako Ethereum.

Pořízení a využítí

Ethereum Classic lze získat podobnými způsoby jako Ethereum. Dá se tedy těžit, nakupovat nebo směňovat za služby a statky. Rovněž nemá teoreticky limitovanou celkovou zásobu. Ethereum sice aktuální hodnotou i celkovou tržní kapitalizací mnohonásobně převyšuje Ethereum Classic, i přesto však patří Ethereum Classic od začátku do TOP20 žebříčku kryptoměn a představuje velice oblíbenou spekulativní investici.

Ethereum Classic aktuální hodnota

Nákup Etherea Classic

Zadejte prosím platnou hodnotu. Minimální možný nákup je 3 ETC. Maximální možný nákup je 35 ETC. Pokud chcete nakoupit větší množství kryptoměny, verifikujte svůj účet.
0 CZK
Zadejte prosím adresu Vaší ETC peněženky. Pokud si nevíte rady, přečtěte si náš článek o peněženkách (otevře se v novém okně) a postupujte dle návodu.
Zadejte prosím platnou emailovou adresu.
Zaškrtněte prosím souhlas s obchodními podmínkami. Pro nákup Etherea Classic v našem obchodě je nutné souhlasit s našimi obchodními podmínkami.

Jak nakupovat na kupuj-krypto.cz

Peněženka

Zřízení peněženky

Před samotným nákupem je zapotřebí mít zřízenou vlastní peněženku na kryptoměny. Jak na to zjistíte v našem článku o peněženkách na kryptoměny.

Objednávka

Objednávka kryptoměny

Po aktivaci Vaší peněženky jednoduše objednáte požadované množství zvolené kryptoměny. Bude Vám stačit email a adresa peněženky.

Platba

Platba

Po povtrzení objednávky Vám zašleme instrukce k platbě na zadaný email. Po připsání peněz na náš účet Vám zašlete objednanou kryptoměnu do Vaší peněženky.