Litecoin je alternativní digitální měna a platební decentralizovaná „peer to peer“ síť založená na Bitcoinu.

Jako zkratka se běžně užívá LTC. Litecoin jako první začal využívat pro těžbu algoritmus „scrypt mining“. Litecoin se dá považovat za pokus o vylepšení nedostatků, které se objevili u Bitcoinu.

Co je Litecoin?

Litecoin patří k nejstarším kryptoměnám a je považován za jednu z hlavních alternativ Bitcoinu. Parametry Litecoinu jsou nastavené tak, aby síť zvládla zpracovávat větší objem transakcí a byla rychlejší. Již od začátku je koncipován jako konkurence pro Bitcoin. Tvůrci se zaměřili na odstranění chyb, které se během doby u Bitcoinu nashromáždily a tím se jim podařilo vytvořit velmi kvalitní alternativu k současně nejsilnější kryptoměně.

Litecoin historie

Litecoin vznikl na podzim roku 2011. Vizí tvůrců bylo vytvořit kryptoměnu, která bude oproti bitcoinu vhodnější pro mikroplatby, právě díky rychlosti a nižším nákladům na transakce. Za jeho vynálezce je považován Charlie Lee – bývalý zaměstnanec Googlu. Hodnota Litecoinu konstantně stoupala až do roku 2014, kdy byla zasažena (jako většina kryptoměn) skandálem okolo burzy Mt Gox. Další komplikace přišla v tom samém roce, kdy byly na trh uvedeny tak zvané „ASIC minery“, které značně ovlivnily pravidla těžby Litecoinu a následně i jeho hodnotu. Naopak v roce 2017 došlo k velkému vzkříšení díky aktualizaci „SegWit“, která opravila několik chyb a přispěla k dalšímu zrychlení celé sítě.

Pořízení a využití

Celková zásoba Litecoinu je 4x větší než u Bitcoinu, tedy dohromady 84 000 000. I Litecoin se dá získat těžbou, nákupem nebo prodejem statků a služeb. V praxi má mnohem větší potenciál využití a to především díky své rychlosti a nízkým poplatkům za transakce. Jeho cena je částečně – jako většina ostatních měn – vázána na cenový vývoj Bitcoinu. Proto i zde dochází ke krátkým a prudkým cenovým výkyvům. I přesto si však Litecoin drží po celou dobu své existence stabilně místo v první desítce žebříčku kryptoměn.

Cryptopets

Litecoin aktuální hodnota

Nákup Litecoinů

Zadejte prosím platnou hodnotu. Minimální možný nákup je 500 mLTC. Maximální možný nákup je 1400 mLTC. Pokud chcete nakoupit větší množství kryptoměny, verifikujte svůj účet.
0 CZK
Zadejte prosím adresu Vaší LTC peněženky. Pokud si nevíte rady, přečtěte si náš článek o peněženkách (otevře se v novém okně) a postupujte dle návodu.
Zadejte prosím platnou emailovou adresu.
Zadejte prosím Vaše telefonní číslo
Zaškrtněte prosím souhlas s obchodními podmínkami. Pro nákup Litecoinů v našem obchodě je nutné souhlasit s našimi obchodními podmínkami.

V současné chvíli není možné v naší směnárně nakupovat. Pro více informací nás kontaktujte na info@kupuj-krypto.cz.