Aktuální cena:
1 XRP = 12 Kč

Ripple je nativní kryptoměnou sítě pro finanční převody s názvem XRP Ledger. Funguje na základě kryptografie a distribuovaných záznamů v peer-to-peer síti. Jako zkratka se používá XRP. Jeho cíl je umožnění rychlejších a levnějších mezinárodních transakcí než tradiční bankovní instituce.

Ripple - jeho vznik, vývoj a využití

Síť XRP Ledger a měna XRP byly spuštěny v roce 2012 a za jejich vznikem stojí Chris Larsen, Jed McCaleb, Arthur Britto a David Schwartz. Ripple je síť digitálních plateb pro celosvětové finanční transakce v reálném čase a zároveň i měnou uvnitř této sítě. Jde tedy primárně o nástroj pro mezinárodní převody, banky, vlády i firmy. Jeho smyslem mají být bezpečné, rychlé a velmi levné převody prostředků po celém světě. Ripple (XRP) jako kryptoměna je jen vedlejším produktem tohoto projektu.

Na rozdíl od jiných kryptoměn nevzniká postupným těžením, ale 100 % XRP bylo stvořeno a rozděleno již při spuštění sítě. Celkový objem činí 100 miliard tokenů. V rámci sítě neexistuje žádný server, který by sám kontroloval a evidoval jednotlivé transakce. K tomu slouží tzv. uzly a validátory. Uzlem a validátorem v síti XRP Ledger se může stát kdokoliv, stačí si stáhnout příslušný software a spustit ho v počítači.

Ripple od roku 2019 má více než 200 klientů, jako jsou banky a další finanční instituce. K využívání nebo testování XRP pro mezinárodní transfery peněz se již přihlásily společnosti jako Euro Exim Bank, MercuryFX, Transpaygo, Bank of America, RBC, UBS a další.

Ripple aktuální hodnota

powered by Coinlib

Nákup Ripple

Zadejte prosím platnou hodnotu. Minimální možný nákup je 65 XRP. Maximální možný nákup je 650 XRP. Pokud chcete nakoupit větší množství kryptoměny, verifikujte svůj účet.
0 CZK
Zadejte prosím adresu Vaší XRP peněženky. Pokud si nevíte rady, přečtěte si náš článek o peněženkách (otevře se v novém okně) a postupujte dle návodu.
Zadejte prosím platnou emailovou adresu.
Zaškrtněte prosím souhlas s obchodními podmínkami. Pro nákup Ripple v našem obchodě je nutné souhlasit s našimi obchodními podmínkami.

Jak nakupovat na kupuj-krypto.cz

Peněženka

Zřízení peněženky

Před samotným nákupem je zapotřebí mít zřízenou vlastní peněženku na kryptoměny. Jak na to zjistíte v našem článku o peněženkách na kryptoměny.

Objednávka

Objednávka kryptoměny

Po aktivaci Vaší peněženky jednoduše objednáte požadované množství zvolené kryptoměny. Bude Vám stačit email a adresa peněženky.

Platba

Platba

Po povtrzení objednávky Vám zašleme instrukce k platbě na zadaný email. Po připsání peněz na náš účet Vám zašlete objednanou kryptoměnu do Vaší peněženky.