Tržní kapitalizace:
0 mld. USD

Aktuální cena:
1 XRP = 7 Kč

Ripple je nativní kryptoměnou sítě pro finanční převody s názvem XRP Ledger. Funguje na základě kryptografie a distribuovaných záznamů v peer-to-peer síti. Jako zkratka se používá XRP. Jeho cíl je umožnění rychlejších a levnějších mezinárodních transakcí než tradiční bankovní instituce.

Ripple - jeho vznik, vývoj a využití

Síť XRP Ledger a měna XRP byly spuštěny v roce 2012 a za jejich vznikem stojí Chris Larsen, Jed McCaleb, Arthur Britto a David Schwartz. Ripple je síť digitálních plateb pro celosvětové finanční transakce v reálném čase a zároveň i měnou uvnitř této sítě. Jde tedy primárně o nástroj pro mezinárodní převody, banky, vlády i firmy. Jeho smyslem mají být bezpečné, rychlé a velmi levné převody prostředků po celém světě. Ripple (XRP) jako kryptoměna je jen vedlejším produktem tohoto projektu.

Na rozdíl od jiných kryptoměn nevzniká postupným těžením, ale 100 % XRP bylo stvořeno a rozděleno již při spuštění sítě. Celkový objem činí 100 miliard tokenů. V rámci sítě neexistuje žádný server, který by sám kontroloval a evidoval jednotlivé transakce. K tomu slouží tzv. uzly a validátory. Uzlem a validátorem v síti XRP Ledger se může stát kdokoliv, stačí si stáhnout příslušný software a spustit ho v počítači.

Ripple od roku 2019 má více než 200 klientů, jako jsou banky a další finanční instituce. K využívání nebo testování XRP pro mezinárodní transfery peněz se již přihlásily společnosti jako Euro Exim Bank, MercuryFX, Transpaygo, Bank of America, RBC, UBS a další.

Ripple aktuální hodnota

powered by Coinlib

Nákup Ripple

Zadejte prosím platnou hodnotu. Minimální možný nákup je 65 ZRX. Maximální možný nákup je 2900 ZRX.
0 CZK
Zadejte prosím adresu Vaší XRP peněženky. Pokud si nevíte rady, přečtěte si náš článek o peněženkách (otevře se v novém okně) a postupujte dle návodu.
Zadejte prosím platnou emailovou adresu.
Zaškrtněte prosím souhlas s obchodními podmínkami. Pro nákup Ripple v našem obchodě je nutné souhlasit s našimi obchodními podmínkami.

Jak nakupovat na kupuj-krypto.cz

Peněženka

Zřízení peněženky

Před samotným nákupem je zapotřebí mít zřízenou vlastní peněženku na kryptoměny. Jak na to zjistíte v našem článku o peněženkách na kryptoměny.

Objednávka

Objednávka kryptoměny

Po aktivaci Vaší peněženky jednoduše objednáte požadované množství zvolené kryptoměny. Bude Vám stačit email a adresa peněženky.

Platba

Platba

Po povtrzení objednávky Vám zašleme instrukce k platbě na zadaný email. Po připsání peněz na náš účet Vám zašlete objednanou kryptoměnu do Vaší peněženky.