Aktuální cena:
1 XLM = 4 Kč

Stellar je open-source digitální platební platforma. Má stejný účel jako Ripple, tedy rychlé a levné mezinárodní převody peněz. Pro svůj decentralizovaný systém využívá vlastní kryptoměnu lumen, zkratka je XLM. V roce 2017 navázal Stellar významné partnerství s IBM.

Stellar - jeho vznik, vývoj a využití

Stellar vznikl v roce 2014. Jedním ze zakladatelů je i Jed McCaleb. Ten se podílel i na vytvoření virtuální měny Ripple. Stellar vznikl právě jako "fork" (odštěpení) od Ripple. Na rozdíl od Ripple, který je centralizovaný (spravovaný jedinou firmou), je celá síť u Stellar řešena jako open-source, nepatří tedy žádné firmě a softwarový kód je volně přístupný všem. Stellar využívá také jiný algoritmus pro dosahování konsensu než Ripple.

Celkem má jít do oběhu 100 miliard lumenů. Stejně jako u Ripple zde nedochází k těžbě, avšak distribuce tokenů probíhá jinak: 50 miliard tokenů je distribuováno mezi veřejnost, 25 miliard tokenů má jít do rukou společností a neziskových organizací, dalších 20 miliard lumenů do rukou vlastníků Bitcoinu a Ripple a zbytek má zůstat organizaci Stellar.

U Stellar se neověřují transakce těžením, jako u Bitcoinu. Namísto toho Stellar funguje na protokolu zvaném Stellar Consensus Protocol (SCP), což je lehce upravená forma Federated Byzantine Agreement systému. Ve Stellarové síti neexistují těžaři, jejich roli zde plní ověřovatelé, kteří hledají mezi potvrzovanými transakcemi konsensus. Nový blok je vytvořen vždy, když je konsensus nalezen. Ověřovatelé si sami vybírají, komu chtějí v síti věřit.

Stellar aktuální hodnota

powered by Coinlib

Nákup Stellar

Zadejte prosím platnou hodnotu. Minimální možný nákup je 250 XLM. Maximální možný nákup je 2500 XLM. Pokud chcete nakoupit větší množství kryptoměny, verifikujte svůj účet.
0 CZK
Zadejte prosím adresu Vaší XLM peněženky. Pokud si nevíte rady, přečtěte si náš článek o peněženkách (otevře se v novém okně) a postupujte dle návodu.
Zadejte prosím platnou emailovou adresu.
Zaškrtněte prosím souhlas s obchodními podmínkami. Pro nákup Stellaru v našem obchodě je nutné souhlasit s našimi obchodními podmínkami.

Jak nakupovat na kupuj-krypto.cz

Peněženka

Zřízení peněženky

Před samotným nákupem je zapotřebí mít zřízenou vlastní peněženku na kryptoměny. Jak na to zjistíte v našem článku o peněženkách na kryptoměny.

Objednávka

Objednávka kryptoměny

Po aktivaci Vaší peněženky jednoduše objednáte požadované množství zvolené kryptoměny. Bude Vám stačit email a adresa peněženky.

Platba

Platba

Po povtrzení objednávky Vám zašleme instrukce k platbě na zadaný email. Po připsání peněz na náš účet Vám zašlete objednanou kryptoměnu do Vaší peněženky.