Novinky

MicroStrategy stále nakupuje bitcoiny i za 20 000 USD

'Kryptokrálovna' nyní na seznamu 10 nejhledanějších uprchlíků FBI – nabídnuta odměna 100 000 dolarů

 Plány Facebooku, nabídnout digitální peněženku miliardám uživatelů, dostaly smrtelnou ránu

 

 

MicroStrategy stále nakupuje bitcoiny i za 20 000 USD

  

MicroStrategy koupila dalších 480 BTC v květnu a červnu, jak ukazují nové záznamy u americké Komise pro cenné papíry a burzy. Firma za tuto investici utratila 10 milionů dolarů, což odpovídá ceně zhruba 20 817 dolarů za bitcoin. To znamená, že k 28. červnu měla v záloze 129 699 BTC. MicroStrategy utratila celkem 3,98 miliardy dolarů, s průměrem 30 664 dolarů za bitcoin. Data z BitcoinTreasuries.net ukazují, že celková hodnota bitcoinu MicroStrategy nyní činí 2,59 miliardy dolarů, což znamená aktuálně ztrátu téměř 1,5 miliardy dolarů. V březnu si MicroStrategy vypůjčila 205 milionů dolarů od Silvergate Bank a použila část svých bitcoinů jako kolaterál. Poté, co ceny klesly pod 21 000 USD, musela společnost složit další kolaterál, aby zabránila likvidaci své pozice. Saylor popsal obavy z agresivních BTC investic MicroStrategy jako „mnoho povyku pro nic“ a říká, že jeho firma má dobré postavení pro „HODL přes nepřízeň osudu“. Akcie společnosti za posledních 12 měsíců klesly o 72,57 %.

 

 

'Kryptokrálovna' nyní na seznamu 10 nejhledanějších uprchlíků FBI – nabídnuta odměna 100 000 dolarů

 

Na seznam 10 nejhledanějších uprchlíků FBI byla přidána žena obviněná z podvedení kryptoinvestorů o 4 miliardy dolarů. Ruja Ignatova, původem z Německa, zmizela v roce 2017 poté, co odposlouchávala byt patřící jejímu příteli a zjistila, že spolupracuje s vyšetřováním FBI. Ruja Ignatova, známá jako „Kryptokrálovna“, čelí osmi obviněním z podvodů s cennými papíry a za svou účast na provozování OneCoin. Žalobci tvrdili, že společnost nebyla ničím jiným než pyramidovou hrou, která přiměla členy lákat další lidi ke koupi kryptoměny bez hodnoty. Tento podvod byl popsán jako „jeden z největších Ponziho schémat v historii“ a údajně byl „dokonale načasovaný“, aby se shodoval se zběsilými spekulacemi, které byly pozorovány během prvních dnů nabídky OneCoinu. Asistent hlavního ředitele FBI v New Yorku Michael Driscoll říká, že za informace, které vedou k jejímu dopadení, je nabízena odměna 100 000 dolarů. Připustil však, že bude náročné najít její přesné místo pobytu. "Odešla s ohromným množstvím hotovosti. Peníze si mohou koupit spoustu přátel a já bych si představoval, že toho využívá."

 

 

Plány Facebooku, nabídnout digitální peněženku miliardám uživatelů, dostaly smrtelnou ránu

 

Digitální peněženka Novi se definitivně vypíná. Tři roky poté, co technologický gigant poprvé představil světu své ambiciózní plány pro vlastní kryptoměnu Libra. Meta, mateřská společnost sociální sítě Facebook, oznámila, že její digitální peněženka Novi bude 1. září definitivně ukončena. V Guatemale a částech USA probíhal pilotní projekt, ale zbývající uživatelé jsou nyní vyzýváni, aby přijali patřičná opatření pro ukončení provozu. Zákazníkům Novi bylo sděleno, že je důležité vybrat si zbývající zůstatky na bankovní účet do konce léta. Projekt odsouzený k zániku byl zahájen v roce 2019 a tehdy byl známý jako peněženka Calibra. Facebook měl vizi vytvořit decentralizovaný blockchain, který by otřásl světem remitencí a umožnil přátelům a rodině posílat peníze přes hranice s minimálními poplatky. Technologický gigant však čelil neochvějnému odporu regulátorů ohledně nejmodernějších plánů na spuštění vlastního digitálního aktiva nazvaného Libra, kvůli obavám, že by to mohlo přispět k finanční nestabilitě, pokud by se něco pokazilo. Asociace Libra, nezisková organizace, která měla dohlížet na blockchain a toto digitální aktivum, utrpěla obrovské neúspěchy poté, co řada velkých značek jako Visa a Mastercard rychle odešla. V lednu 2022 bylo oznámeno, že její aktiva a technologie byly prodány společnosti Silvergate. Během zkoušek společnost Novi uzavřela partnerství se společností Paxos, což znamená, že místo toho bylo používáno jiné digitální aktivum známé jako USDP. Meta stále pokračuje v ambicích vybudovat metaverse a zajistit, aby uživatelé na Instagramu a Facebooku mohli vlastnit a zobrazovat nezaměnitelné tokeny. Minulý měsíc Zuckerberg oznámil, že Facebook Pay bude přejmenován na Meta Pay a tento produkt bude obsahovat „peněženku pro metaverse, která vám umožní bezpečně spravovat vaši identitu, co vlastníte a jak platíte. V budoucnu budou existovat nejrůznější digitální předměty, které byste mohli chtít vytvořit nebo koupit – digitální oblečení, umění, videa, hudba, zážitky, virtuální události a další. Důkaz vlastnictví bude důležitý, zvláště pokud si chcete vzít některé z těchto položek s vámi v různých službách.“

 

 

Aktuální kurzy Top 10

 

                      Zdroj: coinmarketcap.com

  

 

Poradenství a konzultační služby

Máte dotazy ohledně kryptoměn? Potřebujete pomoc při zřízení peněženky, převodů v rámci blockchainu, nákupu nebo prodeje? Zajímáte se o zhodnocení a správné zabezpečení vašich investic? Chcete začít těžit kryptoměny nebo založit NFT? Napište nám na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a sjednejte si s námi konzultaci.

 

 

www.kupuj-krypto.cz

https://www.facebook.com/kupujkrypto

Newsletter Červenec 2022