Novinky

Odhaleno: Kolik NFT bylo ukradeno ve velkých sbírkách?

Boris Johnson odstupuje z funkce premiéra Spojeného království — Budou plány na kryptoměny pokračovat?

Facebook slibuje, že bude prosazovat své plány pro NFT navzdory krachu trhu

 

 

Odhaleno: Kolik NFT bylo ukradeno ve velkých sbírkách?

V šesti hlavních sbírkách činí současná hodnota ukradených NFT 24 000 ETH – asi 29 milionů dolarů podle aktuálních cen. Šokující nový výzkum odhalil rozsah krádeží NFT ve velkých sbírkách. Celkově bylo na OpenSea označeno jako ukradených nebo podezřelých 130 znuděných opic (Bored Apes). Společnost Azuki, která existuje méně než šest měsíců, zaznamenala 153 NFT označených jako odcizené nebo podezřelé, přičemž 1,5 % dodávek bylo zmrazeno na OpenSea. Ještě horší je, že 70 kusů ze sbírky Moonbirds je již zmrazeno, přestože tato sbírka existuje pouhých 10 týdnů. Výzkum poukázal na to, že počet ukradených bude pravděpodobně mnohem vyšší, protože mnoho ukradených aktiv se vrátí do oběhu nebo nikdy nezmrazí. A přestože OpenSea zajišťuje, že tyto NFT nemohou změnit majitele na jejich trhu, nic nebrání zlomyslným aktérům prodávat je místo toho na jiné platformě. Ještě před pár týdny by se celková hodnota těchto sbírek pohybovala ve stovkách milionů. Hodnota ukradených nebo podezřelých Bored Apes je aktuálně 11 960 ETH na základě minimální ceny 92 ETH za NFT. Na druhém místě jsou swiped Mutant Apes s celkovou hodnotou 4 824 ETH.

 

 

Boris Johnson odstupuje z funkce premiéra Spojeného království — Budou plány na kryptoměny pokračovat?

Navzdory turbulencím v britské politice, vysocí představitele Bank of England říkají, že legislativa týkající se stablecoinů se stále očekává během několika týdnů. Boris Johnson odstoupil z funkce premiéra týden poté, kdy několik ministrů jeho vlády odstoupilo po řadě skandálů. Ale podle náměstka guvernéra Bank of England Sira Jona Cunliffa je Spojené království stále na dobré cestě k zavedení regulačního systému pro stablecoiny. Během vystoupení na výroční konferenci Katarského centra pro globální bankovnictví a finance Sir Jon připustil, že nedávné události tyto plány značně ovlivnily. Bylo však zdůrazněno, že legislativa bude předložena předtím, než si parlament udělá letní přestávku. Poplatky spojené s tímto opatřením by řídilo ministerstvo financí spolu s centrální bankou, úřadem pro finanční chování a regulátorem platebních systémů. Jak jsme informovali ve středu, ambiciózní plány Británie, stát se „globálním centrem kryptoaktiv“ byly zpochybněny, když kancléř Rishi Sunak oznámil, že odstupuje. V dubnu Sunak odhalil plány, jak zajistit, aby se stablecoiny staly uznávanou formou plateb ve Spojeném království. Někteří politici naléhali na vládu, aby urychleně přistupovala k regulaci kryptoměn. Argumentovali tím, že by Británie mohla mít po odchodu země z Evropské unie velmi důležitou převahu. Není jasné, zda se postoj sira Jona Cunliffa k regulaci stablecoinů podstatně změní nyní, když Johnson potvrdil, že odstoupí.

 

 

Facebook slibuje, že bude prosazovat své plány pro NFT navzdory krachu trhu

 

Meta je odhodlána pokračovat v plánech přidat NFT na Facebook a Instagram. A to navzdory současnému medvědímu trhu. Tvrdí to nově jmenovaný šéf fintechového technologického giganta Stephane Kasriel, který poskytl rozhovor Financial Times. Vysvětlil, proč Meta zaujímá odlišný přístup oproti společnostem jako Google a Apple. „Příležitost, kterou Meta vidí, je pro stovky milionů nebo miliardy lidí, kteří dnes používají naše aplikace, aby mohli sbírat digitální sběratelské předměty, a pro miliony tvůrců, kteří by mohli potenciálně vytvářet virtuální a digitální zboží, abychom je prodali prostřednictvím našich platforem.“ Meta se snaží oživit svou nabídku tím, že se zaměří na metaverze. Jedná se o přímou reakci na skutečnost, že uživatelé Facebooku stárnou a mladší spotřebitelé se místo toho hrnou do aplikací, jako je TikTok. Doufáme, že zavedení NFT přivede na Facebook a Instagram špičkové tvůrce a následně je budou následovat i jejich fanoušci. Vizí Meta je časem zajistit, aby byl proces nákupu a prodeje NFT pro každodenní spotřebitele snadný a také mnohem levnější. Začátkem tohoto týdne společnost Marka Zuckerberga oznámila, že opouští peněženku Novi. Místo toho bude tato funkce přidána do Meta Pay – „peněženky pro metaverse, která vám umožní bezpečně spravovat vaši identitu, co vlastníte a jak platíte.“ Zuckerberg dodal: „V budoucnu budou existovat nejrůznější digitální předměty, které byste mohli chtít vytvořit nebo koupit – digitální oblečení, umění, videa, hudba, zážitky, virtuální události a další. Důkaz vlastnictví bude důležitý.“ Nedávno zveřejněné snímky z Facebooku naznačují, že sběratelé NFT budou moci připojit své peněženky k webu, sdílet příspěvky s oblíbenými obrázky a také si na svůj profil přidat kartu „digitální sběratelské předměty“.

 

 

Aktuální kurzy Top 10

 

                        Zdroj: coinmarketcap.com

 

 

 

Poradenství a konzultační služby

Máte dotazy ohledně kryptoměn? Potřebujete pomoc při zřízení peněženky, převodů v rámci blockchainu, nákupu nebo prodeje? Zajímáte se o zhodnocení a správné zabezpečení vašich investic? Chcete začít těžit kryptoměny nebo založit NFT? Napište nám na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a sjednejte si s námi konzultaci.

 

 

www.kupuj-krypto.cz

https://www.facebook.com/kupujkrypto

Newsletter 13.Červenec 2022