Novinky

Celsius Network jde do konkurzu. Co to znamená pro uživatele?

Inflace v USA byla v červnu horší, než se očekávalo, bitcoin zasáhly obavy z obrovského zvýšení úrokových sazeb

Tony Hawk a The Sandbox staví 'Největší skatepark světa' v Metaverse

 

 

Celsius Network jde do konkurzu. Co to znamená pro uživatele?

 Celsius Network ohlásila bankrot. Měsíc poté, co firma na zprostředkovávání kryptopůjček náhle pozastavila výběry. Společnost doufá, že řízení podle kapitoly 11 o bankrotu dá společnosti příležitost „stabilizovat své podnikání“ a dokončit restrukturalizaci. Ve vydaném prohlášení členové představenstva Celsius odůvodnili své rozhodnutí zabránit zákazníkům v přístupu k jejich kryptoměnám a dodali: „Bez pauzy by zrychlení výběrů umožnilo určitým zákazníkům, aby byli vyplaceni v plné výši, zatímco ostatní by čekali, až Celsius sklidí investice z nelikvidních nebo dlouhodobějších činností." Generální ředitel a spoluzakladatel společnosti Alex Mashinsky také popsal konkurzní řízení jako „správné rozhodnutí pro naši komunitu a společnost“ a zdůraznil, že Celsius má „silný a zkušený tým“, který celý proces povede. Celsius Network v prohlášení potvrdil, že má v ruce hotovost ve výši 167 milionů dolarů, což zajišťuje, že operace mohou pokračovat během procesu restrukturalizace. Společnost dříve uvedla, že má 1,7 milionu zákazníků a mnozí z nich budou v důsledku tohoto oznámení čelit nové nejistotě.

Řada dalších krypto podniků v posledních týdnech vyhlásila bankrot. Jedním z nich je Voyager Digital, který se dostal pod tlak poté, co krypto hedgeový fond Three Arrows Capital nesplácel úvěr ve výši 650 milionů dolarů. Voyager od té doby připustil, že jeho zákazníci možná nakonec nedostanou zpět všechny své kryptoměny. To vyvolalo obavy, že zákazníci Celsia mohou skončit v podobné situaci. Celsius se pokusil vsadit na bankrot podobně jako před nimi American Airlines, Delta, General Motors, Heinz a Marvel. Je však třeba říci, že i tento proces může skončit neúspěšně. Existuje reálné nebezpečí, že zákazníci mohou spěchat s výběrem svých prostředků při nejbližší možné příležitosti, což způsobí, že se společnost Celsius přes noc vypaří. Výběry však zůstávají prozatím pozastaveny.

  

Inflace v USA byla v červnu horší než se očekávalo, bitcoin zasáhly obavy z obrovského zvýšení úrokových sazeb

 Zvýšení úrokových sazeb by bylo obzvláště škodlivé pro technologické akcie a je znepokojivé, že bitcoin v poslední době úzce koreluje s akciovým trhem. Poslední údaje o inflaci byly zveřejněny v USA tento týden a byly horší, než se ekonomové obávali. Údaje za červen ukazují, že index spotřebitelských cen vzrostl meziročně o 9,1 %, což představuje nové 40leté maximum v tomto procesu. Pro srovnání, analytici z velké části očekávali hodnotu 8,8 % s nadějí, že nedávný pokles cen plynu pomůže zmírnit ránu. Bitcoin klesl na minima 18 999,95 USD, jak ukazují data CoinMarketCap. Propad však měl krátké trvání. Ceny se ve čtvrtek v časných ranních hodinách opět vyšplhaly nad 20 000 dolarů. Šokový nárůst podnítil obnovené spekulace, že Federální rezervní systém může koncem tohoto měsíce zvýšit úrokové sazby o jeden celý procentní bod. Analytici se domnívají, že takový drastický krok je nyní pravděpodobnější a to podporuje obavy, že recese v USA je nyní skutečným rizikem. Vyplatí se také bedlivě sledovat americký dolar, který v posledních týdnech výrazně posiluje. Ve středu došlo poprvé za 20 let k poklesu slábnoucího eura na paritu s USD.

 

 Tony Hawk a The Sandbox staví 'Největší skatepark světa' v Metaverse

 Hráči si budou moci vytvořit své vlastní rampy a umístit je do metaverze, aby vytvořili skateboardové výzvy na míru. Legendární skateboardista Tony Hawk se spojil s The Sandbox pro projekt, který bude pokrývat 36 virtuálních pozemků. Bude také možné pořídit si nové vybavení, aby váš avatar vypadal dobře. Hawk potvrdil svou účast a řekl: "Celý život jsem byl fanouškem nových technologií. Od prvních videoher po domácí počítače s CGI schopnostmi, takže jsem fascinován metaverse." Pokud jde o videohry, má skutečně dobré výsledky. Franšíza Tony Hawk Pro Skater vygenerovala za posledních 23 let tržby více než 1,4 miliardy dolarů. COO Sandboxu, Sebastian Borget, dodal: "Není lepší způsob, jak přivést skateboardingovou kulturu do The Sandbox, než následovat příkladu největšího skateboardisty všech dob, jehož odkaz sahá od počátků sportu až po současnost a ještě dál." Animoca Brands, společnost stojící za The Sandbox, získala v novém kole financování 75 milionů dolarů a dosáhla celkového ocenění 5,9 miliardy dolarů. Firma odhalila, že plánuje utratit hotovost na nová partnerství a získání práv k duševnímu vlastnictví. Tato velká dohoda s Hawkem by mohla být známkou věcí příštích.

 

  

Aktuální kurzy Top 10

 

                        Zdroj: coinmarketcap.com

 

 

Poradenství a konzultační služby

Máte dotazy ohledně kryptoměn? Potřebujete pomoc při zřízení peněženky, převodů v rámci blockchainu, nákupu nebo prodeje? Zajímáte se o zhodnocení a správné zabezpečení vašich investic? Chcete začít těžit kryptoměny nebo založit NFT? Napište nám na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a sjednejte si s námi konzultaci.

 

 

www.kupuj-krypto.cz

https://www.facebook.com/kupujkrypto

Newsletter 20.Červenec 2022