Novinky

Bitfarms vykázala ztrátu 142 milionů dolarů

Digitální rubl by mohl přijít již v roce 2024

Ethereum Proof-of-Stake (PoW) vs Ethereum Proof-of-Stake (PoS)

 

Bitfarms vykázala ztrátu 142 milionů dolarů

Těžařská firma Bitcoinu Bitfarms vykázala ve 2. čtvrtletí 2022 čistou ztrátu 142 milionů dolarů. Bitfarms byla druhou těžařskou společností v krátkém sledu, která v posledním čtvrtletí vykázala špatná čísla kvůli klesajícím cenám kryptoměn. I těžební společnost Greenidge vykázala nižší než očekávané výnosy z těžby a Bitfarms na tom nebyl jinak. Společnost zveřejnila informace o čisté ztrátě 142 milionů dolarů v posledním čtvrtletí, a to navzdory 5% nárůstu příjmů. Jejich hashrate vzrostl o 33 % na 3,6 EH/s díky zahájení výroby na jednom místě v Kanadě a dokončení vývoje na druhém. Podle COO Geoffa Morphyho 1 257 BTC vytěžených ve druhém čtvrtletí zcela vyrovnalo slabší ceny a postavilo společnost do dobré pozice, aby „využila současných podmínek na trhu, protože přicházejí potenciální příležitosti ke konsolidaci“. V návaznosti na to, co řekli jeho kolegové z jiných těžařských společností, Morphy oznámil, že Bitfarms bude v druhé polovině roku maximalizovat ziskovost. Bitfarms staví dva sklady v Argentině a má za cíl dosáhnout do konce roku 6,0 EH/s. Kromě toho společnost snížila zadluženost prodejem 3 357 BTC během druhého čtvrtletí a splacením půjčky kryté bitcoinem od Galaxy ve výši 38 milionů dolarů. To přispělo k její dohodě o financování nového vybavení ve výši 37 milionů dolarů v posledním čtvrtletí.

 

Digitální rubl by mohl přijít již v roce 2024

Bank of Russia si klade za cíl rok 2024 jako rok spuštění své digitální měny. Návrh dokumentu odhaluje, že Bank of Russia si klade za cíl „postupně připojit všechny úvěrové instituce k platformě digitálního rublu a zvýšit počet dostupných platebních možností a transakcí pomocí smart kontraktů“. Ne všechny funkce však budou dostupné okamžitě. Offline režim a připojení nebankovních finančních organizací a burz je podle Bits.media naplánováno až na rok 2025. Bank of Russia si klade za cíl umožnit účastníkům trhu, aby se seznámili s postupnou implementací digitálního rublu, a mohla by uvalit další omezení na maximální částky držené v peněženkách. Podle náměstkyně hejtmana Olgy Skorobogatové lze plán úplného zavedení digitálního rublu očekávat do konce příštího roku. Skorobogatova také dodala, že finanční sankce po začátku ukrajinské války urychlily ruské spuštění vlastního CBDC.

 

Ethereum Proof-of-Stake (PoW) vs Ethereum Proof-of-Stake (PoS)

S dlouho očekávaným přechodem Etherea na PoS, které se blíží již za měsíc, se objevil i návrh potenciálního forku řetězce na ETH-PoW. Co to ale přesně znamená? Čtěte dál a dozvíte se to. Nedávno jsme se zabývali způsoby, jak by bylo možné generovat zisk na vysoce očekávaném přechodu Etherea na PoS, jehož spuštění je naplánováno na 15. září 2022. Nejnovější vývoj ukazuje, že je přechod na dobré cestě. Goerli, třetí a poslední testovací síť Ethereum, se úspěšně sloučila na mechanismus proof-of-stake (PoS). Objevily se však spekulace kolem přechodu Etherea na PoS a budoucnosti řetězce proof-of-work (PoW). To přináší otázku: Co když po sloučení budou existovat dva řetězce Ethereum? Jeden na proof-of-work a jeden na proof-of-stake? Možná vás napadne, že ETH a ETC již dva řetězce Ethereum jsou. Takže by z toho vznikly tři? 

Je čas objasnit, co se děje kolem Etherea. Sloučení se v různých článcích probíralo nesčetněkrát, takže zde je shrnutí. Sloučení znamená přechod Etherea od proof-of-work k proof-of-stake. V době psaní tohoto článku bylo jeho cílové datum stanoveno na 15. září. Stávající mainnet (PoW) se spojuje s Beacon Chain (PoS) do nového Ethereum blockchainu (PoS). Bude mít konsenzuální vrstvu pro synchronizaci stavu řetězce v celé síti a prováděcí vrstvu pro zpracování interakcí inteligentních smluv. Nezvýší propustnost ani nesníží poplatky za Gwei (jednotka poplatků na síti ethereum). Stakované ETH bude možné vybrat až 6-12 měsíců po sloučení. Emisní sazba Etherea se sníží o 90 %. ETH se stane šetrnějším k životnímu prostředí přechodem od PoW na PoS. Někteří obchodníci jako Arthur Hayes to vidí jako jeden z faktorů, který by mohl lákat instituce k nákupu a stakovaní ETH, což pravděpodobně povede k růstu ceny. 

Co je tedy ETH-PoW? Podle Messariho přechod ETH na PoS učiní odhadem těžební průmysl a výbavu pro těžbu v hodnotě 19 miliard dolarů zbytečnými. Je přirozené, že těžaři Etherea mají zájem zprovoznit své vybavení jinde. Vitalik Buterin navrhl, že by mohli jít po Ethereum Classic, „původním“ Ethereu, ze kterého se současný řetězec oddělil po DAO Hacku. To však není plán těžařů. Místo toho se EthereumPoW má stát hard forkem současného řetězce, který se stane proof-of-stake. To by z EthereumPoW udělalo fork forku. Existence tří řetězců Ethereum je dostatečně matoucí. EthereumPoW však přináší také několik hmatatelných problémů. Jaké jsou potenciální problémy forku ETH PoW? Hard fork rozděluje blockchain na dva samostatné řetězce. V tomto případě ETH PoW a ETH. Rozdělení také duplikuje všechny tokeny, NFT a nativní mince na řetězu. Dokonce i likvidita na DApps bude duplikována. Řekněme, že máte 10 ETH, 10 000 USDC a pozici poskytovatele likvidity před forkem, budete mít po forku stejná aktiva na obou řetězcích. Znamená to tedy, že můžeme snadno zdvojnásobit naše čisté jmění pomocí ETH PoW? Samozřejmě můžete duplikovat síť, ale ne její hodnotu. Pokud si vytvoříte kopii Wikipedie, budete mít všechny informace, ale ne přispěvatelé, kteří je přidávají a upravují. Podobně, PoW fork Etherea nebude mít vývojáře a komunitu, a co je důležitější, nebude mít DApps a vydavatele stablecoinů, kteří budou ctít své závazky. Jinými slovy, váš stablecoin na ETH PoW okamžitě klesne na nulu. Z vašich pozic na peněžních trzích bude okamžitě vyčerpána likvidita pro ETHPoW (coin). Oracle budou podporovat DeFi na Ethereu, ne Ethereum PoW. DeFi na Ethereum PoW je po zprovoznění mrtvý. Kromě toho existují dva další problémy s Ethereum PoW. Za prvé, ETHPoW (mince) si zachová určitou hodnotu, alespoň zpočátku. Berte rozdělení jako výsadek ETHPoW pro držitele ETH. Boti by však mohli (a pravděpodobně vyčerpají) všechny fondy likvidity pro ETHPoW a vytěží veškerou hodnotu, která je v ekosystému. 

Můžete profitovat z ETH PoW? Ano, protože uživatelé s ETH budou mít po forku stejné množství ETHPoW. ETHPoW se v době psaní tohoto článku obchoduje kolem 69 USD na Poloniex (podporovaný Justinem Sunem), Gate.io, MEXC, DigiFinex a CoinW. To by mohl být pěkný malý airdrop, i když po dokončení sloučení byste měli očekávat hodně klesající cenu. Jeho hodnota by rozhodně nebyla tak vysoká, aby se ETH kupovalo jen kvůli získání „airdropu“. 

 

 

Aktuální kurzy Top 10

 

                Zdroj: coinmarketcap.com

 

 

Poradenství a konzultační služby

Máte dotazy ohledně kryptoměn? Potřebujete pomoc při zřízení peněženky, převodů v rámci blockchainu, nákupu nebo prodeje? Zajímáte se o zhodnocení a správné zabezpečení vašich investic? Chcete začít těžit kryptoměny nebo založit NFT? Napište nám na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a sjednejte si s námi konzultaci.

 

 

www.kupuj-krypto.cz

https://www.facebook.com/kupujkrypto

Newsletter 17/8/2022