Novinky

Žena, která se pokusila najmout vraha za bitcoiny, byla uvězněna na 10 let

Muž, který zahodil pevný disk s 8 000 BTC v hodnotě 185 milionů dolarů chce, aby ho hledali robotičtí psi

Fed podruhé zvyšuje úrokovou sazbu o 0,75 procentního bodu

 

Žena, která se pokusila najmout vraha za bitcoiny, byla uvězněna na 10 let

 Aniž by to věděla, 40letá žena si najala zvláštního agenta FBI, aby spáchal vraždu a její krypto transakce byly použity jako důkaz. Jessica Sledge dříve přiznala, že se v září 2021 pokusila použít WhatsApp na svém mobilním telefonu k zajištění nájemné vraždy. Ale aniž by to věděla, žena si ve skutečnosti najala zvláštního agenta FBI, aby spáchal vraždu. V říjnu téhož roku zaplatila bitcoiny v hodnotě 10 000 dolarů ve třech transakcích a tajný agent jí později zavolal a vydával se za nájemného vraha. Sledge potvrdila vraždu oběti v rozhovorech, které byly skrytě zaznamenány. A přes WhatsApp sdílela několik fotografií oběti a fotografie auta, které obvykle řídí. 1. listopadu loňského roku cestovala do města Brandon ve státě Mississippi, aby se setkala s údajným vrahem a dohodla plány na dodatečné platby a poskytnutí dalších informací o cíli. To nakonec vedlo k jejímu zatčení a zamýšlená oběť nebyla zraněna. Sledge dostane pokutu 1 000 dolarů a po propuštění z vězení stráví tři roky pod dohledem. Bitcoin byl v posledních letech středem řady vražd. Minulý rok se Kristy Lynn Felkins přiznala, že utratila tisíce dolarů za kryptoměny ve snaze najmout nájemného vraha, aby zabil jejího bývalého manžela. Matka tří dětí zaplatila celkem 12 BTC a to v roce 2016, kdy měl hodnotu 5 000 dolarů. Původně požadovala, aby zabití vypadalo jako „nepovedené přepadení“ a chtěla, aby oběť byla několikrát střelena do hrudníku a hlavy. V dalším případě byly BTC v hodnotě 13 000 dolarů vyplaceny poté, co se muž pokusil najmout gang, aby zabil ženu, která odmítla jeho sexuální návrhy. Několikrát se pokusila přerušit kontakt se Scottem Quinnem Berkettem poté, co jeho chování popsala jako „sexuálně agresivní“. Tajný agent se následně vydával za nájemného vraha a loni navázal kontakt s Berkettem, což vedlo k odsouzení.

   

Muž, který zahodil pevný disk s 8 000 BTC v hodnotě 185 milionů dolarů, chce, aby ho hledali robotičtí psi

Navzdory skutečnosti, že je ochoten rozdělit se o kořist s radou provozující skládku, ta odmítá i nadále spolupracovat. Muž, který zahodil pevný disk s 8 000 BTC v hodnotě 185 milionů dolarů, nyní chce, aby ho hledali robotičtí psi. James Howells měl od své výjimečně nákladné chyby v roce 2013 drsné období. V neposlední řadě proto, že „poklad“ by v době psaní tohoto článku stál neuvěřitelných 185 milionů dolarů. Velšan je přesvědčen, že mimořádně cenný disk skončil na skládce v Newportu, ale i přes četné prosby mu místní úředníci odmítli pomoci jej získat. Podle Business Insider by jeho mazaný návrh zahrnoval pořízení dvou robotických psů od Boston Dynamics, jednoho jménem Satoshi a druhého jménem Hal. Každý z nich stojí asi 75 000 dolarů a budou mít za úkol prohledat místo pomocí integrovaných CCTV kamer. Celkově se odhaduje, že Howellsův nápad by stál neuvěřitelných 11 milionů dolarů. Navzdory skutečnosti, že je ochoten se o kořist podělit s Newportskou radou, ta odmítá ustoupit a na základě toho, co řekl jeden mluvčí, se zdá, že chce, aby se přestal snažit. "Jeho návrhy představují významné ekologické riziko, které nemůžeme akceptovat a ve skutečnosti jim brání podmínky našeho povolení." Howellsův příběh se každých pár let dostane do tisku a pokaždé přijde krypto nadšenec s dalším radikálním nápadem, jak získat zpět své jmění. Ale v roce 2021 Newport Council uvedl, že náklady na vykopání skládky a nakládání s odpadem by mohly vyjít na miliony liber a to bez záruky, že bude pevný disk nalezen, natož fungovat. Existují také obavy, že by překopání skládky měla „obrovský dopad na životní prostředí v okolí“. Odhady již dlouho naznačují, že asi čtyři miliony bitcoinů byly navždy ztraceny především proto, že první uživatelé již nemají přístupy ke svým peněženkám. Minulý rok jeden muž prozradil, že zapomněl heslo k pevnému disku, který obsahuje 7 000 BTC. V současné době má hodnotu přes 162 milionů dolarů. Kryptografové nedokázali Stefanu Thomasovi pomoci získat tuto sumu peněz zpět. v tuto chvíli mu zbývají jen dva pokusy, než budou jeho soukromé klíče navždy zašifrovány.

 

 Fed podruhé zvyšuje úrokovou sazbu o 0,75 procentního bodu

Bitcoin po těchto zprávách prudce vzrostl. Možná proto, že někteří analytici se obávali, že základní sazba se mohla zvýšit o celý procentní bod. Federální rezervní systém již podruhé za sebou zvýšil základní úrokovou sazbu o tři čtvrtě procentního bodu. Přichází v době, kdy americká centrální banka bojuje, aby dostala inflaci pod kontrolu, přičemž ekonomové varují, že životní náklady zůstávají „zvýšené“. Fed (Federální rezervní systém) říká, že v následujících měsících může být zapotřebí další zvýšení úrokových sazeb, ale existují obavy, že by další zvyšování mohlo přivést USA do recese. Největší světová kryptoměna prorazila ve středu v ranních hodinách přes 23 000 $, přičemž bitcoin během 24 hodin získal 7,6 %. Akcie se také odrazily a do konce středečního závěru index Nasdaq 100 vzrostl o 4,3 %. Předseda Fedu Jerome Powell se domnívá, že zatím nic nenasvědčuje hospodářskému poklesu. "Nemyslím si, že USA jsou v současné době v recesi. Důvodem je, že existuje příliš mnoho oblastí ekonomiky, které si vedou příliš dobře... Je pravda, že růst zpomaluje a růst byl v loňském roce mimořádně vysoký — 5,5 % — a očekávali bychom zpomalení růstu." Již nyní zuří debata o tom, zda Fed v září přistoupí k dalšímu drastickému zvýšení o 0,75 procentního bodu, nebo se rozhodne pro menší růst. Na otázku, co ho přimělo zpomalit zvyšování sazeb, Powell odpověděl: "Budeme zkoumat aktivitu, trh práce, inflaci a naši politiku... ​​V určitém okamžiku bude vhodné zpomalit. Ještě jsme se nerozhodli, kdy to bude. Na tato velmi velká zvýšení sazeb jsme se zaměřili již v předstihu a nyní se blížíme k tomu, kde potřebujeme být.“ Cílová sazba pro inflaci je 2 %, ale nedávno zveřejněná čísla ukazují, že index spotřebitelských cen v USA dosáhl v červnu neuvěřitelných 9,1 %. To bylo horší, než analytici očekávali.

  

 Aktuální kurzy Top 10

 

    Zdroj: coinmarketcap.com

   

Poradenství a konzultační služby

Máte dotazy ohledně kryptoměn? Potřebujete pomoc při zřízení peněženky, převodů v rámci blockchainu, nákupu nebo prodeje? Zajímáte se o zhodnocení a správné zabezpečení vašich investic? Chcete začít těžit kryptoměny nebo založit NFT? Napište nám na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a sjednejte si s námi konzultaci.

 

 

www.kupuj-krypto.cz

https://www.facebook.com/kupujkrypto

Newsletter 3/8/2022