1. Před nákupem je zapotřebí mít zřízenou vlastní peněženku na kryptoměny. Peněženky se dělí na několik druhů (hardwarové, softwarové, papírové). Do počátku zcela postačí softwarová peněženka Exodus, kterou je možné stáhnout zdarma. U větších investic se vyplatí hardwarové peněženky Trezor nebo Ledger Nano S, které je možné zakoupit například v Alze. Podrobnější informace, návody a odkazy o peněženkách najdete v článku z našeho kryptosvěta o peněženkách na kryptoměny.

   

 2. Nákup můžete provést pouze s platnou registrací a verifikací. Po registraci, verifikaci a aktivaci Vaší peněženky objednejte požadované množství zvolené kryptoměny. Kupované množství je uvedeno v celých jednotkách nebo v jednotkách „mili“ - mBTC / mETH / mLTC atd. Pro představu tedy například:

  • 1 mBTC = 0,001 BTC
  • 10 mBTC = 0,01 BTC
  • 100 mBTC = 0,1 BTC
 3. Zadejte Váš email, telefon a adresu Vaší peněženky a odsouhlaste obchodní podmínky. Po potvrzení objednávky se objeví její shrnutí s instrukcemi k platbě a zároveň obdržíte potvrzující mail na uvedenou emailovou adresu. Překontrolujte si, že skutečně zadáváte správnou adresu peněženky. V případě chybného zadání adresy peněženky již po zaplacení nelze transakci zrušit! Při platbě z účtu je nutné do poznámky uvést heslo(Nákup Bitcoinu, Etherea, atd…) a jako variabilní symbol zadat číslo objednávky uvedené v potvrzujícím emailu

 4. Vyřízení objednávky je časově závislé především na době trvání uhrazení platby - v případě převodu mezi účty 1-3 pracovní dny. Po potvrzení platby je kryptoměna obratem odeslána do Vaší peněženky – zde záleží na celkové vytíženosti transakční sítě, ale ve většině případů dojde k připsání do Vaší peněženky během 1-2 hodin.