Novinky

Australská vláda plánuje provést „mapování tokenů“

Hodlnaut je ve ztrátě 193 milionů dolarů

ECB vydává novou aktualizaci krypto aktiv, prosazuje CBDC 

 

Australská vláda plánuje provést „mapování tokenů“

Nová australská vláda si klade za cíl schválit předpisy, které ze země udělají lídra v technologiích souvisejících s kryptoměnami. Prohlášení vydané novou australskou vládou pod vedením premiéra Anthonyho Albaneseho slibuje nový přístup k tomu, jak jsou spravována aktiva kryptoměn. Australský pokladník Jim Chalmers uvedl, že země bude upřednostňovat ochranu spotřebitelů a udržování praxe v aktuálním stavu. Zapojilo by se do „mapování tokenů“, aby získalo lepší přehled o trhu digitálních aktiv. Cílem je určit, jak by měla být aktiva regulována, a udělat z Austrálie vedoucí postavení v této činnosti. Chalmers dodal: „V současné době je krypto sektor z velké části neregulovaný a musíme udělat hodně práce, abychom dosáhli správné rovnováhy, abychom mohli přijmout nové a inovativní technologie a zároveň chránit spotřebitele. Se stále větším šířením kryptografických aktiv musíme zajistit, aby zákazníci, kteří se zabývají kryptoměnami, byli adekvátně informováni a chráněni“. Mapování tokenů by zahrnovalo mapování typu digitálního aktiva, jeho kódu a definování technologických vlastností. Jinými slovy, šlo by o kategorizaci krypto aktiv. Holger Arians, generální ředitel Banxa - australské kryptoburzy, vítá inovativní přístup vlády a doufá v pokračující úzkou spolupráci v oblasti tohoto rychle se vyvíjejícího prostoru. Nová vláda se pyšní tím, že přijímá proaktivní opatření a distancuje se od předchozích těžkopádných přístupů. Předchozí vláda fušovala do regulace kryptoaktiv, ale předčasně se vrhla přímo na možnosti, aniž by nejprve pochopila, co je potřeba regulovat. Albaneseho vláda zaujímá serióznější přístup, aby zjistila, co je v ekosystému a na jaká rizika je třeba se nejprve podívat. Stále však neexistuje žádný časový plán pro implementaci procesu mapování tokenů.

 

Hodlnaut je ve ztrátě 193 milionů dolarů

Další věřitel CeFi hlásí masivní finanční schodek v důsledku expozice UST. UST se zhroutilo před měsíci, ale jeho následné otřesy jsou v tomto odvětví stále cítit. Hodlnaut je nejnovějším členem, který zastavil výběry kvůli finančním problémům. Věřitel CeFi nyní odhalil rozsah svých finančních problémů, které dosahují téměř 200 milionů dolarů. Čestné prohlášení podané minulý týden zástupci Hodlnautu s žádosti o umístění pod soudní správu podrobně popisuje vnitřní fungování společnosti. Podle aktualizace na blogu Hodlnaut propustil věřitel 80 % svých zaměstnanců a pro provoz si ponechává jen minimální pracovní sílu. Čestné prohlášení uvádí závazky ve výši 391 milionů singapurských dolarů (SGD), což v přepočtu činí 281 milionů USD, a aktiva v hodnotě 122 milionů SGD, přibližně 88 milionů USD. Celkově je Hodlnaut ve ztrátě 193 milionů dolarů s poměrem aktiv k dluhu 0,31. V Singapuru požádala společnost 16. srpna o ochranu před věřiteli. Čestné prohlášení dále uvádí, že Hodlnaut investoval 317 milionů dolarů do UST a utrpěl v důsledku této investice ztrátu 190 milionů dolarů. Jeho hodnota držených BTC a ETH po poklesu trhu také klesla. Finanční tíseň Hodlnautu se týká 17 513 uživatelů. Podle prohlášení Hodlnaut zkoumá dluhový účes, který by uživatelům vrátil 25 centů za každý investovaný dolar. Zástupci k tomu dodali: „To by byla pravděpodobně lepší možnost než likvidace, protože ta by zabrala delší dobu a pravděpodobně by vedlo k nižšímu výnosu než 25 centů za dolar vzhledem k poplatkům spojeným s likvidací a vzhledem k současnému kryptoměnovému trhu. Hodlnaut podle zpravodajství The Block zatím do likvidace nevstoupil. Společnost se k obsahu čestného prohlášení zatím nevyjádřila.

 

ECB vydává novou aktualizaci krypto aktiv, prosazuje CBDC

ECB aktualizuje svůj postoj k regulaci kryptoaktiv a nadále podporuje spuštění CBDC. ECB je známá tím, že není přítelem nebo příznivcem kryptoměn. Po nejnovějších zprávách nezíská mnoho nových fanoušků. Evropská centrální banka ve středu zveřejnila prohlášení, v němž uvedla, že „národní rámce, jimiž se řídí kryptoaktiva, se značně liší“. To je důvod, proč by ECB podnikla kroky k regulaci těchto aktiv. Vzhledem k tomu, že země EU přijaly různé přístupy k harmonizaci pravidel v souladu s nařízením EU Markets in Crypto-Assets (MiCA), ECB chce převzít odpovědnost tím, že bude posuzovat žádosti o licence na činnosti a služby související s kryptoměnami. To by znamenalo kontrolu obchodních modelů a řízení firem a jejich dodržování pravidel AML. ECB také uvedla, že kryptoměny „zůstanou v nadcházejících letech oblastí zájmu evropského bankovního dohledu“. Kromě toho ECB zveřejnila sérii pracovních dokumentů pojednávajících o vztahu mezi CBDC, měnovou politikou a finanční stabilitou. S názvem „Ekonomika digitální měny centrální banky“ dochází k závěru, že CBDC jsou „jediným řešením, které zaručí hladké pokračování současného měnového systému“. Poznamenává také: "Neexistuje žádná regulační alternativa, která by slibovala eliminaci hrozby pro dvouvrstvý peněžní systém. Vzhledem k tomu, že hotovost je dostupná pouze ve fyzické podobě, není svou konstrukcí 'vhodná' pro digitální věk“. To bude hudba pro uši pochybovačů o kryptoměnách. Tím si však pouze znepřátelí zaryté zastánce kryptoměn, kteří už jsou vůči zavedeným institucím skeptičtí. 

 

Aktuální kurzy Top 10

 

                      Zdroj: coinmarketcap.com

 

Poradenství a konzultační služby

Máte dotazy ohledně kryptoměn? Potřebujete pomoc při zřízení peněženky, převodů v rámci blockchainu, nákupu nebo prodeje? Zajímáte se o zhodnocení a správné zabezpečení vašich investic? Chcete začít těžit kryptoměny nebo založit NFT? Napište nám na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a sjednejte si s námi konzultaci.

 

 

www.kupuj-krypto.cz

https://www.facebook.com/kupujkrypto

Newsletter 24/8/2022