Novinky

Muse se zapisuje do historie, jejich NFT album se dostalo na vrchol britských žebříčků

Jak včas odhalit krypto jednorožce

Tether reaguje na tvrzení WSJ, že emitent Stablecoinů může být technicky insolventní

 

Muse se zapisuje do historie, jejich NFT album se dostalo na vrchol britských žebříčků

Muse se zapsali do historie poté, co se stali první kapelou, která se s NFT albem dostala na vrchol žebříčku ve Spojeném království. Will Of The People byl zpřístupněn jako limitovaná edice „digitálního lisování“. Je ale trochu zavádějící tvrdit, že úspěch tohoto alba spočívá pouze na nezaměnitelných tokenech. Za první týden se prodalo celkem 51 500 kopií. Ikdyž je to více než u ostatních devíti alb v top 10 dohromady, NFT představovaly pouze 1,96 % z celkového britského prodeje. Úspěch byl pro Muse téměř jistý, v neposlední řadě proto, že v minulosti měli šest alb na vrcholu žebříčku. Nicméně to ukazuje, že NFT nabývají na síle v hudebním průmyslu.  Například Aitch nedávno také vydal digitální lis. Metaverse také vystupovala na MTV Video Music Awards, kdy Eminem a Snoop Dogg (s jejich Bored Apes kolekcí) vystoupili naživo. Po celém světě bylo vytvořeno pouze 1 000 kopií „digitálního lisování“ Muse a byly doprovázeny některými docela exkluzivními výhodami. Obal alba se lišil od komerčně dostupných obalů a verze nahrávky ke stažení se může pochlubit soubory FLAC ve vysokém rozlišení, které byly digitálně podepsány, což se dá považovat za ekvivalent autogramu v 21. století. Alba NFT si poprvé zajistila zařazení do oficiálních žebříčků Spojeného království před několika měsíci a umělci věří, že se v nadcházejících letech stanou trvalou součástí hudebního průmyslu. Matt Bellamy nedávno prozradil, že Will Of The People byl produkován poté, co je vydavatelství kapely požádalo, aby vydali album největších hitů. Místo toho vyprávěli příběh své kariéry prostřednictvím zbrusu nových písní. Frontman vysvětlil proč: "Vypadá to trochu jako konec, když děláte největší hity. A já jen nevím, jestli máme dost hitů. Nejsme opravdu popová skupina". Jakou hodnotu mají NFT společnosti Muse? I když nelze popřít, že získání jednoho z NFT od Muse je dražší než nákup alba přímo, nebo jeho streamování na Spotify, skutečná hodnota jednoho z těchto digitálních sběratelských předmětů vás může překvapit. Data z OpenSea ukazují, že současná minimální cena je 0,07 ETH, tedy asi 108 USD v době psaní tohoto článku. Digitální lisování bylo vyrobeno ve spojení s Serenade, která tento formát popisuje jako „nový způsob, jak zažít hudbu, která spojuje umělce a fanoušky prostřednictvím sběratelského formátu. Lisování zahrnuje zvuk v plné délce, umělecká díla, začlenění do komunity vlastníků a také možnost vykoupit odměny". Ve snaze oslovit co nejvíce hudebních fanoušků Serenade uvádí, že kromě kryptoměn umožňuje také platby fiat. "Naše NFT jsou raženy na ekologickém blockchainu Polygon, blockchainu, který si zvolily Twitter, Meta a Disney“.

 

Jak včas odhalit krypto jednorožce

Dnes vám ukážeme čtyři způsoby, jak najít krypto projekty, které mají šanci podat mimořádný výkon. Všichni hledají svého vnitřního Nostradama ve snaze předpovědět další velkou věc v kryptoměnách. Ale jak možná dobře víte, jednorožci zůstávají neuvěřitelně vzácní a drtivá většina projektů nedosahuje výrazného úspěchu, takže je obtížné oddělit zlato od plev. Nicméně vzhledem k neuvěřitelnému poměru rizika a odměny, které slibné projekty často nabízejí, existuje silná motivace to zkusit. Zde představujeme čtyři různé způsoby, jak filtrovat obrovské množství kryptoměnových projektů, abychom našli ty, které mají šanci podat mimořádný výkon.

Podívejte se na ICO/IDO

Počáteční nabídky mincí (ICO) se historicky ukázaly jako jeden z nejziskovějších investičních modelů jak pro firmy, tak pro investory. Podobné související systémy získávání finančních prostředků, jako jsou počáteční nabídky DEX (IDO) a počáteční nabídky výměny (IEO), také přinesly některé z nejziskovějších projektů v posledních letech. Z 10 nejlepších současných kryptoměn podle tržní kapitalizace bylo šest financováno počáteční nabídkou mincí (ICO) nebo podobným mechanismem získávání finančních prostředků. Navíc stále více než tucet IDO a půl tuctu IEO dosáhlo více než 300násobného multiplikátoru pro účastníky za poslední tři roky. Na rozdíl od počátečních, soukromých a předprodejních investic jsou ICO, IDO a IEO často přístupné příležitostným investorům. Naštěstí je sledování nadcházejících ICO, IDO a IEO jednoduchý proces díky mnoha volně dostupným aplikacím. Ty vám umožní sledovat, které projekty jsou nastaveny na pořádání veřejného kola shromažďování finančních prostředků, podrobnosti o hostitelské platformě, datech účasti, ceně, pevném stropu a dalších ukazatelích. Je důležité mít na paměti, že zatímco velká část ze 100 nejlepších kryptoměn byla financována ICO/IDO/IEO, lze je považovat za ojedinělé. Naprostá většina veřejných prodejů negeneruje významné nebo někdy dokonce žádné pozitivní výnosy. Z tohoto důvodu je nutné před účastí provést náležitý průzkum.

Zkontrolujte, co dělají „Chytré peníze“

Přestože je kryptoměnový průmysl relativně nový, má pozoruhodně rozvinuté investiční a obchodní prostředí. Účastníci a investoři jsou velice různorodí, od úplných začátečníků až po experty. Jak byste mohli očekávat, mnoho z nejkompetentnějších kryptoměnových investorů a obchodníků se soustředí v kryptoměnových hedgeových fondech z nichž mnohé využívají nejnovější poznatky, technologie a modely, aby odhalily příležitosti dříve než ostatní. V důsledku toho některé z těchto fondů dosáhly v posledních letech působivých výnosů. Mnoho z těchto firem využívá obrovské datové asymetrie, která existuje v kryptoměnovém prostoru, a využívá tato data pro svá investiční rozhodnutí. Pouhým sledováním aktiv, která nakupují některé z úspěšnějších fondů a „chytrých peněz“, může být možné identifikovat slibné příležitosti. V podstatě jde o outsourcing vašeho výzkumu odborníkům. Měli byste si však uvědomit, že i odborníci dělají chyby a vy po nich budete nakupovat s určitým zpožděním. Do té doby by se cena aktiva mohla drasticky změnit. Mnoho platforem nabízí také funkce copytradingu, které vám umožňují přímo kopírovat obchody vysoce výkonných obchodníků.

Využijte ty nejvýkonnější nástroje

Kryptoměny jsou aktiva založená na tokenech, která lze snadno sledovat v řetězci pomocí různých průzkumníků bloků a rozhraní API. To vedlo k vytvoření velkého množství nástrojů pro sledování, analytických platforem  a dalších. Mnohé z nich lze použít k potenciálnímu odhalení podhodnocených a slibných projektů. Aby mohla být kryptoměna klasifikována jako jednorožec, musí mít potenciál růst relativně nízkým zhodnocením a dlouhodobě udržitelným způsobem. Z tohoto důvodu je moudré využít nástroje, které vám umožní odhalit kryptoměny s menší kapitalizací krátce po jejich spuštění, nebo jakmile prokáží určitou míru příslibu. Pokud je vaším cílem co nejdříve identifikovat dalšího jednorožce, možná budete chtít hledat aktiva s tržní kapitalizací pod 10 milionů dolarů.  Je důležité si uvědomit, že méně zavedené projekty obvykle představují vyšší riziko. I když hledání potenciálních jednorožců mezi malými projekty může být velmi obohacující, je to také riskantní hra. Nedoporučuje se pro začátečníky nebo osoby s nízkou tolerancí k riziku. Jako vždy si proveďte průzkum. Mnoho kryptoměn s mikrokapitálou má nulovou podstatu a mnoho z nich jsou přímo podvody.

Sledujte známé vývojáře

Vývojáři stojí v srdci většiny projektů založených na blockchainu. Zejména těch, které posouvají hranice toho, čeho lze dosáhnout pomocí technologie distribuované účetní knihy a chytrých smluv. Ale v době vysoké poptávky (tedy během býčího běhu) je často nedostatek skutečně talentovaných a zkušených vývojářů. To může znamenat, že jak nové, tak zavedené týmy se silnými vývojovými jednotkami mohou mít velkou konkurenční výhodu a mít nejlepší šanci dodat požadovaný produkt nebo službu. To může být silným ukazatelem úspěchu a někteří analytici před zvažováním projektu pro investici prozkoumají kvalitu a dosavadní výsledky klíčových vývojářů. Naneštěstí drtivá většina projektů nemá na palubě zavedené a důvěryhodné vývojáře, což může ztěžovat odhad jejich šancí na úspěch. Přesto se objevila hrstka hvězdných vývojářů z nichž mnozí pokračují ve vedení svých vlastních úspěšných podniků nebo se nechají najmout renomovanými firmami, které jsou ochotny zaplatit za to nejlepší. Andre Cronje je jedním z příkladů plodného vývojáře, který se v posledních letech stal kultovním. Po vybudování nebo pomoci při budování známých platforem, jako je Yearn Finance Keep3r, Sushi, Cover Protocol a další, si Cronje vybudoval reputaci za uvádění herních změn DeFi. Jeho věhlas také pomohl zajistit úspěch mnoha projektů, které zahájil. Sledováním toho, co dělají velmi vyhledávaní vývojáři, může být možné odhalit jakýkoli projekt v rané fázi, na kterém pracují.

 

Tether reaguje na tvrzení WSJ, že emitent Stablecoinů může být technicky insolventní

Tether zareagoval poté, co článek z Wall Street Journal tvrdil, že stablecoin je ve skutečném nebezpečí, že se stane technicky insolventní. WSJ citoval údaje z vlastní webové stránky emitenta stablecoinů, které ukázaly, že má vykázaná aktiva ve výši 67,7 miliardy dolarů a závazky ve výši 67,5 miliardy dolarů. Reportéři Jean Eaglesham a Vicky Ge Huang uvedli, že pokud by hodnota těchto aktiv klesla jen o 0,3 %, znamenalo by to, že společnost nebude mít dostatek peněz na pokrytí všech USDT, které jsou v oběhu. Poznamenali také, že "skeptici varují, že by to mohlo snížit důvěru investorů a podnítit nárůst odkupů“. To vše přichází v době, kdy krypto trhy čekají, až Tether dokončí důkladný audit. Něco, co vydavatel stablecoinů slibuje už pět let. WSJ vysvětluje, že zatímco Tether nabízí pravidelné atestace, které ukazují stav rezerv a závazků, audity jsou mnohem důkladnější. V reakci na zprávu Tether obvinil zpravodaje, že učinily řadu nepodložených závěrů a tvrdil, že se jedná o agendu, která má poškodit jeho pověst. V prohlášení bylo uvedeno: "Zveřejnění stavu Tetheru byla nejčestnější a nejtransparentnější na trhu. Každý ví, že jsme zatím neprovedli audit, ale že na něm pracujeme. Rivalové dokázali mainstreamovým spotřebitelům namluvit, že jsou bezpečnější, protože byli auditováni, ale žádný takový audit neproběhl“.

 

Aktuální kurzy Top 10

 

 Zdroj: coinmarketcap.com

 

Poradenství a konzultační služby

Máte dotazy ohledně kryptoměn? Potřebujete pomoc při zřízení peněženky, převodů v rámci blockchainu, nákupu nebo prodeje? Zajímáte se o zhodnocení a správné zabezpečení vašich investic? Chcete začít těžit kryptoměny nebo založit NFT? Napište nám na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a sjednejte si s námi konzultaci.

 

 

www.kupuj-krypto.cz

https://www.facebook.com/kupujkrypto

Newsletter 7/9/2022